Porównanie darmowe portale randkowe

Darmowe portale randkowe Wybierz kategorię

Darmowe portale randkowe

Portale randkowe zostały stworzone dla osób, które z różnych powodów nie mogą lub nie chcą zawierać znajomości w prawdziwym życiu. Niektórzy najzwyczajniej w świecie są zbyt nieśmiali, by podejść do dziewczyny na ulicy lub w barze, inni nie wiedzą, jak i gdzie znaleźć osoby z podobnymi zainteresowaniami, są też tacy, którzy mieszkają w małych miastach i zwyczajnie nie mają na co dzień możliwości wyrwać się i zawierać nowe znajomości. Dla takich właśnie osób Internet oferuje szeroki wybór portali randkowych. Wbrew pozorom korzysta z nich setki tysięcy użytkowników, a każdy z nich ma nadzieję na znalezienie swojej drugiej połówki. Na portalach dla singli rejestrują się także osoby, które chcą znaleźć przyjaciół, znajomych o podobnym stylu życia lub po prostu ciekawych partnerów do rozmów.

Internet jest bogaty w różne portale randkowe dla singli. Niektóre z nich stworzone są dla osób po 40 roku życia, inne dla gejów i lesbijek. Są też portale dla osób z określoną pozycją społeczną oraz dla studentów. Przed rejestracją na którymkolwiek z nich warto zapoznać się z zestawieniem najpopularniejszych i najlepiej ocenianych stron, aby wybrać taką, która najbardziej będzie odpowiadać naszym oczekiwaniom. Jeśli szukamy miłości, wybierzmy zwykły portal randkowy, jeśli mamy specjalne oczekiwania, zalogujmy się w miejscu, gdzie istnieje większe prawdopodobieństwo spotkania kogoś podobnego do nas.

1.
Po Prostu Flirt
Po Prostu Flirt
  • Portal przeznaczony do gorącego wirtualnego flirtu
  • Ogromna liczba użytkowników chętnych do rozmowy
  • Strona przejrzysta i łatwa w obsłudze
3 000 000+
singli
30+
preferowany wiek
2.
TylkoTyija
TylkoTyija
  • Łatwa i intuicyjna obsługa
  • Szybkie wyszukiwanie randkowiczów z okolicy
  • Podgląd osób, które odwiedziły nasz profil
87 000+
singli
30+
preferowany wiek
3.
BrudnyRomans
BrudnyRomans
  • Randkowicze z Twojego miasta
  • Niskie opłaty za wysyłanie wiadomości
  • Szybkie wybieranie ulubionych użytkowników
74 000+
singli
30+
preferowany wiek
be2 be2

Czego oczekiwać od darmowych portali randkowych?

Na portalach randkowych zarejestrowanych jest setki tysięcy, a nawet miliony użytkowników. Niektóre z portali skierowane są do Polaków, na innych można znaleźć randkowiczów z całej Europy, a nawet świata. Logują się tam ludzie o różnych charakterach, wieku, przyzwyczajeniach, a także o różnych oczekiwaniach. Większość ogólnodostępnych portali dla singli jest stworzona do nawiązywania znajomości i tworzenia poważnych związków, i to osoby z takim właśnie celem w przeważającej większości zakładają na nich konta. Natomiast nie brakuje także osób szukających szybkiego romansu lub niezobowiązującego flirtu. Są tam użytkownicy będący już w związkach i szukający kochanki lub kochanka, a także osoby homo- lub biseksualne.

Należy liczyć się z tym, że na ogólnodostępnym portalu spotkamy wiele osób, których wyobrażenie o stronie i potencjalnym partnerze znacznie odbiega od naszego. Nie należy się tym jednak zrażać, gdyż nie oznacza to, że nasze poszukiwania dobiegły już końca. Zasada jest taka, że im większy i popularniejszy portal, tym więcej użytkowników i – co za tym idzie – większa różnorodność poglądów i potrzeb. W związku z tym warto dokładnie wypełnić swój profil, w szczególności informacje o sobie oraz wskazać w nim kogo szukamy i jacy sami jesteśmy. Zwiększa to znacznie prawdopodobieństwo poznania kogoś z podobnym podejściem do życia i związku.

Prywatność na darmowych portalach randkowych

Darmowe portale randkowe są najczęściej wybieranymi miejscami przez wszystkie grupy randkowiczów. Brak konieczności wnoszenia opłaty za korzystanie z funkcji strony pobudza ciekawość i chęć spróbowania własnych sił w tej ekscytującej zabawie. Większa ilość użytkowników zwiększa niestety jednocześnie ilość problemów do rozwiązania przez moderatorów. Na darmowych stronach zakładane jest wiele fałszywych kont. Weryfikacja przebiega wolniej i mniej dokładnie, a zalogować się może każdy, tym bardziej, że proces ten w większości przypadków trwa zaledwie kilka minut. Konto na darmowym portalu łatwo jest porzucić, gdyż nie trzeba za nie płacić. W wyniku tego mamy do czynienia z wieloma nieaktywnymi profilami, których właściciele nigdy nie odpowiedzą na naszą wiadomość. W przypadku kont płatnych, użytkownik nie jest w pełni anonimowy, użył bowiem swojej karty, aby wykupić abonament. Natomiast osoby logujące się na stronach darmowych nie są weryfikowane, a ich tożsamość nie jest sprawdzana. Należy mieć na uwadze ten fakt oraz przestrzegać wszystkich zasad bezpieczeństwa w konwersacji z nieznaną osobą.

Różnice miedzy darmowymi a płatnymi portalami randkowymi

Główną różnicą miedzy opcjami płatnymi i darmowymi jest ilość dostępnych funkcji. Portale płatne przyciągają randkowiczów takimi innowacjami jak czat video, gry zapoznawcze, możliwość podglądu osób, które odwiedziły nasz profil oraz dodawanie użytkowników do ulubionych. Portale darmowe na ogół posiadają ograniczoną ilość funkcji, zamykają się zwykle w wiadomościach, dodawaniu zdjęć i ocenianiu profili innych. Na płatnych portalach jest wyższy stopień bezpieczeństwa, gdyż opłacani przez administrację specjaliści pilnują porządku na stronie.

Jakie są wady darmowych portali randkowych?

Największą wadą jest różnorodność użytkowników zalogowanych na darmowych portalach dla singli. Loguje się tam tak wiele osób o różnych osobowościach, oczekiwaniach i celach, że szukanie drugiej połówki czasem znacznie się wydłuża i zmusza nas do czasochłonnych rozmów z osobami, które zupełnie nie pasują do naszych wyobrażeń. Niektórzy tworzą konto tylko z ciekawości, nie mając wcale poważnych zamiarów co do randek online.

O koncie, za które nie trzeba płacić szybko zapominamy i łatwo porzucamy, gdy nie jest nam potrzebne. Zdecydowana mniejszość usuwa swoje konta po tym, jak zdecyduje się zaprzestać randkowania online. Te nieaktywne profile tworzą następnie «sztuczny tłum», na który tracimy niepotrzebnie dużo czasu podczas przeglądania profili potencjalnych partnerów.

Zalety darmowych portali randkowych

Główną zaletą darmowych portali jest sam fakt, że nie trzeba za nie płacić. Zdecydowanym plusem jest również ilość użytkowników na nich zarejestrowanych. Większość z nas chętnie korzysta z darmowych opcji na co dzień i dotyczy to również randek online. Dodatkowym plusem jest to, że portale te często są międzynarodowe, co zwiększa obszar randkowania.

Większość popularnych portali pozwala założyć konto za darmo, jednak udostępnia jedynie część usług. W celu korzystania ze wszystkich funkcjonalności konieczne jest wykupienie abonamentu VIP. Tak działają między innymi Sympatia, eDarling czy Singles50. Największą niedogodnością jest brak możliwości wysyłania wiadomości lub ich ograniczona ilość. Mamy również opcję całkowicie bezpłatną w postaci portalu Mixer, jednak nawet tam konwersacje są utrudnione. Niektóre portale, jak Miłosny Kontakt, oferują kobietom bezpłatne korzystanie z konta VIP.

Na portalu możesz znaleźć przyjaciół, flirt, wielką miłość albo krótki romans

Szukasz miłości na całe życie, a może romansu na jedną noc? Być może masz ochotę na niezobowiązujący flirt online bez spotkania na żywo lub chcesz poznać ciekawe osoby w swojej okolicy, aby miło spędzić razem czas? A może jednak czujesz się samotnie i szukasz bliskich osób o stylu życiu i zainteresowaniach podobnych do Twoich, którzy mogliby zostać Twoimi przyjaciółmi? Na portalach randkowych znajdziesz to wszystko, wystarczy tylko dobrze się rozejrzeć.

Jak się zachowywać ? Bądź sobą!

Wielu z użytkowników, którzy zdecydowali się założyć konto na portalu randkowym zrobiło to, bo w prawdziwym życiu są zbyt nieśmiali, aby poznać drugą osobę i wystarczająco się przed nią otworzyć. Portale dla singli to idealna opcja dla milczków i nieśmiałych randkowiczów, gdyż względna anonimowość pozwala na większą odwagę. Nie widzisz bowiem rozmówcy, masz czas na zastanowienie się przed wysłaniem wiadomości, a jeśli rozmowa idzie nie po Twojej myśli, możesz ją zwyczajnie zakończyć, a zbyt nachalnych randkowiczów nawet zablokować. Kultura osobista i uprzejmość w rozmowie online są tak samo ważne, jak w rozmowie na żywo. Anonimowość w Internecie daje nam duże pole do popisu. Łatwo być bezczelnym i aroganckim, choć z pewnością nie wpłynie to pozytywnie na postrzeganie naszego profilu przez innych.

Anonimowość ta może być jednak mylna i doprowadzić do nieoczekiwanych konsekwencji. Prędzej czy później trzeba się przecież będzie spotkać z człowiekiem, z którym rozmawiamy. I pozna on nas takich, jacy jesteśmy na prawdę. Bądźmy więc sobą od samego początku. Nie warto udawać kogoś innego i przypisywać sobie cechy, których nie posiadamy lub milczeć o tych, które są w nas obecne. Zarówno nasze plusy i minusy sprawiają, że jesteśmy unikalni. Jeśli dane jest nam spotkać na jednym z portali randkowych miłość naszego życia, pokocha nas ona właśnie takich, jakimi jesteśmy na co dzień.

Dlaczego darmowe portale randkowe są tak popularne?

Swoją wysoką popularność portale randkowe zawdzięczają przede wszystkim dużej ilości singli. Im więcej użytkowników jest zarejestrowanych na portalu, tym większą ciekawość wzbudzają u nowych osób. Portale te jednak mają zarówno zalety, jak i wady wspomniane wyżej. Warto zapoznać się z nimi przed podjęciem decyzji o wyborze portalu, na którym stworzymy konto. Może to mieć duży wpływ na to, jakich ludzi poznamy i z jaką łatwością uda nam się dobrać partnerów odpowiadających naszym oczekiwaniom.

Czy strona jest przydatna?
Czy podoba Ci się treść?
7 2

Piszą o nas w

Radiozet.pl WP.pl Onet.pl Interia O2