Porównanie portali randkowych dla seniorów

Portale randkowe dla seniorów Wybierz kategorię
1.
Po Prostu Flirt
Po Prostu Flirt
 • Portal przeznaczony do gorącego wirtualnego flirtu
 • Ogromna liczba użytkowników chętnych do rozmowy
 • Strona przejrzysta i łatwa w obsłudze
3 000 000+
singli
30+
preferowany wiek
2.
TylkoTyija
TylkoTyija
 • Łatwa i intuicyjna obsługa
 • Szybkie wyszukiwanie randkowiczów z okolicy
 • Podgląd osób, które odwiedziły nasz profil
87 000+
singli
30+
preferowany wiek
3.
Nasza Tajemnica
Nasza Tajemnica
 • Internetowy portal do erotycznych zabaw i gier
 • Mnóstwo profili kobiet i mężczyzn chętnych do przeżycia przygody
 • Strona łatwa i wygodna w obsłudze
175 000+
singli
30+
preferowany wiek
4.
BrudnyRomans
BrudnyRomans
 • Randkowicze z Twojego miasta
 • Niskie opłaty za wysyłanie wiadomości
 • Szybkie wybieranie ulubionych użytkowników
74 000+
singli
30+
preferowany wiek

Randki dla seniorów

Osoby starsze są jedną z najliczniejszych grup w Polsce. W związku z tym, że takie osoby sporo już w życiu przeżyły, należy traktować je z szacunkiem i godnością. To jednak nie zawsze im wystarcza do dobrego samopoczucia. Każdy człowiek potrzebuje mieć obok siebie kogoś bliskiego i tak samo jest w przypadku seniorów. Dzięki temu, że portale randkowe są w dzisiejszych czasach szczególnie bezpiecznie, nie należy czuć się w internecie niekomfortowo. Powodów, dla których chcemy poznać drugą osobę może być wiele – od chęci znalezienia prawdziwej miłości po znalezienie towarzysza do dobrej rozmowy.

Bezpieczeństwo najważniejsze

Często ludzie starsi podchodzą do portali internetowych z dystansem, uważając je za niegodne zaufania. W pewnym sensie taki tok rozumowania jest poprawny, ponieważ zdarza się, że po drugiej stronie komputera możemy trafić na oszustów. Różne portale randkowe oferują jednak bezpieczne połączenia, dzięki czemu rejestracja w nich nie zakończy się żadnym hakerskim. Portal dla seniorów to duże wyzwanie dla informatyków. Musi być on tak przygotowany, aby osoba starsza nie miała problemów z poruszaniem się po nim. Jeśli już jednak taka strona powstanie, jest ona niezwykle przyjazna dla każdej osoby po pięćdziesiątce.

Sposób na nadmiar czasu

W związku z tym, że większość seniorów jest już w wieku emerytalnym, mają oni na co dzień o wiele więcej czasu niż osoby pracujące. Nie muszą już wstawać rano do pracy i spędzać w niej wielu godzin, co daje im dodatkowe możliwości. Tak samo nie muszą już zajmować się swoimi dziećmi, które są już dorosłe i w większości przypadków opuściły dom rodzinny. Lecz w związku z tym nie ma się co dziwić, że osoba starsza zaczyna czuć się samotnie. Jeśli taka osoba straciła już swoją drugą połówkę lub po prostu jeszcze jej nie spotkała, okazją do zmiany tego stanu rzeczy będzie rejestracja na portalu randkowym.

Szansa na nowe znajomości

Z biegiem lat coraz więcej osób starszych zaczyna doceniać możliwości, jakie niesie ze sobą internet. Wiele z nich od swoich dzieci uczyło się posługiwania się smartfonami czy laptopami, dzięki czemu mogą teraz samodzielnie poruszać się w nowoczesnych technologiach. Z tego też względu rośnie popularność portali randkowych, które oferują swoje usługi tylko dla seniorów. Zapewniają one, że takie osoby nie czują się nieswojo wśród ludzi o wiele młodszych, a ponadto dają możliwość rozmawiania tylko z osobami, które są w podobnym wieku. Wtedy łatwiej jest obu stronom nawiązać kontakt i podtrzymywać go przy codziennych konwersacjach.

W internecie łatwiej znaleźć

Ludzie, którzy wychowali się jeszcze w ubiegłym wieku mogą być zdziwieni, że aby znaleźć drugą połówkę, obecnie używa się w tym celu internetu. Jest to jednak sposób o wiele łatwiejszy i mniej stresujący od tradycyjnego, i to dla osób w każdym wieku. Podczas spotkania na żywo trudno jest o dokładniejsze poznanie drugiej osoby, szczególnie gdy spieszy się ona do domu lub w inne miejsce. Podczas rozmowy przez internet nie ma takiego problemu, ponieważ można to robić o każdej porze i w każdym miejscu, które zapewnia dostęp do sieci.

Różne rodzaje portali

Najpopularniejsze są portale, na których trzeba się zarejestrować. W przypadku, gdy jakaś strona umożliwia rozmowę bez posiadania konta, po skończonej dyskusji można łatwo stracić kontakt z człowiekiem, który znajdował się po drugiej stronie. Portal randkowy dla seniorów bez rejestracji nie jest więc najlepszym rozwiązaniem, jednak i takie istnieją. Jeśli jednak masz ochotę spędzić na stronie więcej czasu, to lepiej założyć konto, a wtedy żadna z rozmów nam zostanie nagle przerwana.

Darmowe czy płatne

Często rejestrując się na portalach randkowych, można zastanawiać się, czy dobrze jest uiszczać opłatę za korzystanie z serwisu. Darmowe portale randkowe dla seniorów cieszą się popularnością, jednak zwykle nie oferują tylu funkcji, ile te płatne. Co więcej, jeśli strona jest darmowa, często jest ona przeznaczona dla większej grupy osób, a nie tylko dla ludzi starszych. Większość portali ma jednak możliwość wykupienia tak zwanego konta Premium, które umożliwia chociażby rozmowę z większą ilością osób jednocześnie, promowanie profilu użytkownika w wyszukiwaniach innych użytkowników czy inne specjalne udogodnienia.

Jak się zarejestrować

Proces rejestracji na każdej z tych stron jest zazwyczaj bardzo podobny. Należy na nich podać imię i wiek, a także adres mailowy i hasło. Po wstępnej rejestracji można uzupełnić swój profil, dodając takie informacje jak wzrost, zainteresowania czy inne tego typu rzeczy. W oparciu o te dane użytkownicy się dobierają. Jeśli natomiast zależy Ci na poznaniu osoby w określonym wieku, to możesz to także wpisać w ustawieniach wyszukiwania. Od Ciebie także zależy to, czy zdecydujesz się na płatną wersję, czy pozostaniesz przy darmowej. Ceny tych pierwszych zwykle nie są zbyt wysokie.

Kogo możesz poznać

Biorąc pod uwagę, że na takim portalu rejestrują się użytkownicy z całej Polski, trafisz tam na przeróżne osoby. Mogą to być ludzie mieszkający nad morzem czy też w górach. Część osób będzie mieszkała na wsi, a inni w mieście. Nawet jeśli nie szukasz osoby z którejś z wymienionych wyżej grup, to możesz z kimś takim porozmawiać, aby poznać punkt widzenia danej osoby, dowiedzieć się trochę o miejscu, w którym mieszka, czy innych ciekawych rzeczy. Takie rozmowy nie są zobowiązujące, dlatego jeśli Twój rozmówca z jakiegoś względu Ci nie odpowiada, nie musisz tracić czasu na kontynuowanie rozmowy.

Właściwe zachowanie na portalu

Gdy przyjdzie już czas na poznawanie nowych osób, pamiętaj o odpowiednim zachowaniu. Nikt przecież nie życzy sobie, aby podczas szukania partnera na randkę dla seniorów być obrażanym czy niewłaściwie traktowanym. Dlatego też podczas rozmów staraj się być uprzejmym i rozmawiaj tak, jakbyśmy sam chciałbyś być traktowany. Portal dla seniorów to szczególne miejsce, w którym na pewno łatwo jest kogoś urazić. Pamiętaj więc o tym na pierwszym miejscu.

Nie tylko dla szukających miłości

Jeżeli czytając ten artykuł przeszło Ci przez myśl, że portal dla seniorów jest z góry przeznaczony dla osób szukających miłości, to nic bardziej błędnego. Tak naprawdę to wyłącznie od Ciebie zależy, czy będziesz na takiej stronie szukać drugiej połówki, czy tylko przyjaźni. Wiele osób oczekuje po prostu chwili rozmowy i przyjemnego spędzenia czasu w internecie, bez konkretniejszego celu. Wtedy można spędzić nieco czasu na wirtualnej rozmowie, a następnie wrócić do codziennych obowiązków. Są osoby, które szukają tu towarzysza spacerów lub podróży. Warto jednak od razu informować rozmówcę, na czym nam głównie zależy, aby później nie dochodziło do nieporozumień.

Portal randkowy to dobry wybór

Jak widać, jest mnóstwo powodów, dla których warto zarejestrować się na portalu. Widać także, że spędzając czas w takim miejscu, możesz nie tylko poznać kogoś interesującego, ale też po prostu oderwać się na chwilę o codziennych trosk. Portale przygotowane specjalnie dla seniorów są bardzo dobrym pomysłem i wydaje się, że z roku na rok będzie ich coraz więcej. Już teraz w Polsce można zauważyć, że powstaje ich bardzo dużo. Dzięki temu osoby starsze mają w czym wybierać.

Czy strona jest przydatna?
Czy podoba Ci się treść?
18 8

Piszą o nas w

Radiozet.pl WP.pl Onet.pl Interia O2