Porady randkowe dla kobiet
Ilustracja

Chcesz mu pokazać, że Ci się podoba? 7 złotych porad!

Zastanawiasz się, jak pokazać chłopakowi, że Ci się podoba? To prostsze, niż Ci się wydaje! Postaw na kontakt wzrokowy i mowę ciała, a jeśli to wciąż za mało, skorzystaj z pozostałych rad, które dla Ciebie przygotowaliśmy.

Okazywanie uczuć nie należy do łatwych. Każdy boi się odrzucenia, a jeśli dodamy do tego tradycyjne spojrzenie na relacje damsko-męskie i twierdzenie, że to mężczyzna powinien zawsze zrobić pierwszy krok, sprawa komplikuje się jeszcze bardziej… Jest jednak kilka sposobów na to, żeby pokazać chłopakowi, że Ci się podoba.

W dzisiejszych czasach, w dobie internetu, nawiązywanie kontaktu stało się dużo łatwiejsze. Wiele osób korzysta ze spersonalizowanych portali i aplikacji randkowych, co znacznie ułatwia mówienie o uczuciach. W końcu większość użytkowników zarejestrowała się w tych serwisach po to, by spotkać swoją miłość. Tam nie zastanawiasz się w kółko: jak powiedzieć chłopakowi, że mi się podoba, wystarczy jedno kliknięcie i już wiadomo, o co chodzi. A jak sobie radzimy w realnym świecie? Tu nie jest już tak łatwo. W końcu nie wiemy, czy nasz wybranek jest nami zainteresowany, czy już kogoś ma, czy kogoś szuka… Kobiety mają tendencję do łamania sobie głowy tymi pytaniami, a żeby zobaczyć efekty, trzeba zacząć działać. Z pomocą przychodzi 7 złotych porad:

Powiedz „nie” stereotypom

Ilustracja 1

Chyba to najważniejsza zasada. Pamiętaj, żeby nigdy nie oglądać się za siebie i nie zastanawiać się nad tym, co mogą powiedzieć inni. Nie myśl o tym, że koleżanka słucha babci czy mamy i zawsze liczy na pierwszy ruch ze strony chłopaka. Panuje powszechna opinia, że kiedy facet jest zainteresowany kobietą odezwie się pierwszy, ale on też się boi! W końcu nikt nie chce dostać kosza. Ileż było takich sytuacji, że obie strony były sobą zainteresowane, ale żadne z nich nie potrafiło “zagadać”... Chcesz, aby Twoja historia dołączyła do tego szanownego grona? Bierz sprawy w swoje ręce i słuchaj wewnętrznego głosu. Jeśli godzinami rozmyślasz: jak powiedzieć chłopakowi, że mi się podoba, zacznij działać już dziś! I strzeż się jak ognia teorii o unikaniu i udawaniu niedostępnej. Mężczyźni nie zawsze je rozumieją. W ten sposób osiągniesz efekt odwrotny do zamierzonego. Jeżeli mężczyzna naprawdę Ci się podoba, bądź dla niego miła, rozmawiaj z nim i uśmiechaj się do niego.

Popularne serwisy randkowe w Polsce
48% kobiet / 52% mężczyzn
1.
NiktSieNieDowie
NiktSieNieDowie
  • Łatwa i intuicyjna obsługa
  • Randkowicze z Twojej okolicy
  • Szybka wyszukiwarka użytkowników
30+
preferowany wiek
137 000+
single
49% kobiet / 51% mężczyzn
2.
Nasza Tajemnica
Nasza Tajemnica
  • Internetowy portal do erotycznych zabaw i gier
  • Mnóstwo profili kobiet i mężczyzn chętnych do przeżycia przygody
  • Strona łatwa i wygodna w obsłudze
30+
preferowany wiek
175 000+
single
49% kobiet / 51% mężczyzn
3.
BrudnyRomans
BrudnyRomans
  • Randkowicze z Twojego miasta
  • Niskie opłaty za wysyłanie wiadomości
  • Szybkie wybieranie ulubionych użytkowników
30+
preferowany wiek
74 000+
single

Czaruj oczami

To nie będzie porada z serii jak podobać się chłopakom, choć dobry tusz i eyeliner nadadzą oczywiście głębi Twojemu spojrzeniu. Sęk tkwi w utrzymywaniu kontaktu wzrokowego. Według specjalistów, mocny kontakt wzrokowy wyraża zainteresowanie drugą osobą. Nie chodzi o posyłanie nachalnych spojrzeń, ale o to, żeby spotkać się czasem wzrokiem i posłać ciepły, serdeczny uśmiech. Nie zapominaj jednak o tym, że zbyt wnikliwe wpatrywanie się w wybranka może go przestraszyć i onieśmielić.

Zredukuj dystans

Ilustracja 2

Jeżeli spotykacie się na co dzień i masz możliwość, aby z nim nieco więcej poprzebywać, staraj się zredukować dystans fizyczny. Usiądź obok niego, postaraj się, aby wasze nogi delikatnie się stykały. Pozwól, aby Twoje ciało mówiło za Ciebie. Czasami, myśląc nad tym, jak powiedzieć chłopakowi, że mi się podoba, nie trzeba wiele mówić. Wystarczy kilka gestów, aby zauważył, że jesteś nim zainteresowana. Podczas rozmowy patrz mu prosto w oczy, a kiedy Cię rozbawi, nie krępuj się klepnąć go w ramię. Tak samo z krzywo postawionym kołnierzykiem, czy paprochem na ramieniu. Dotyk zmniejsza dystans, nie tylko ten fizyczny.

Uśmiechaj się i bądź zabawna

Mężczyźni lubią kobiety z poczuciem humoru. Sami na ogół uchodzą za żartownisiów, dlatego cenią sobie panie, które śmieją się z ich żartów. Od czasu do czasu możesz dorzucić też coś od siebie, aby rozweselić swojego rozmówcę. Opowiadaj zabawne anegdoty, wygłupiaj się i dużo, ale to naprawdę dużo się uśmiechaj! Dzięki temu pokażesz mu, jak świetnie czujesz się w jego towarzystwie.

Słuchaj go i bądź uważna na jego potrzeby

Zastanawiasz się, jak zaimponować chłopakowi? Słuchaniem. Choć może to brzmi banalnie, jeden z kluczy do męskiego serca to właśnie uważne słuchanie o jego zainteresowaniach, planach i problemach. Kobiety mają to do siebie, że potrafią bardzo dużo mówić, ale pamiętaj, żeby też słuchać. Bo jak mawia przysłowie: “mowa jest srebrem, a milczenie złotem”. Twój wybranek z pewnością doceni fakt, że interesujesz się tym, jak się ma i że chcesz dowiedzieć się czegoś więcej o jego pasjach.

Zdobądź do niego kontakt

Ilustracja 3

Myślisz sobie: jak dać chłopakowi do zrozumienia, że mi się podoba? Jeżeli nie widujecie się zbyt często, a on sam jeszcze nie poprosił o Twój numer telefonu, nie krępuj się. Zrób to pierwsza! Nie dbaj o “teorię o pierwszym ruchu” i zapytaj o jego numer telefonu czy konto na Facebooku. Tak będzie wam o wiele łatwiej się porozumieć, a dla niego będzie to wyraźny znak, że jesteś nim zainteresowana.

Zainicjuj przypadkowe spotkanie

Akurat tak się cudownie złożyło, że Twój kolega zna się na komputerach, a Tobie właśnie wysiadł system? Wykorzystaj to! Zbliża się ważny egzamin, a on z tego przedmiotu ma świetne oceny? Twój samochód sprawia Ci problemy i nie masz kogo poprosić o pomoc? To tylko niektóre sposoby na to, żeby znaleźć pretekst do spotkania. Przy tej okazji będziecie mogli spędzić nieco więcej czasu razem, a później, w ramach rewanżu możesz zaprosić go na kawę. Kiedy facet jest zainteresowany kobietą, zgodzi się bez wahania i sam zaproponuje kolejne spotkanie.

Dzięki tym siedmiu cennym poradom, będziesz mogła wyrazić swoje uczucia względem mężczyzny, który Cię interesuje. Pamiętaj jednak, że każdy jest inny. Co więcej, jeśli znacie się od bardzo dawna i wcześniej łączyła was tylko przyjaźń i nie jesteś pewna, jak wyznać miłość chłopakowi, postaw na szczerość. To pozwoli uniknąć niepotrzebnych nieporozumień.

Nie zrażaj się także, jeśli zauważysz, że Twoje działania nie przynoszą efektu. Zamiast się narzucać (mężczyźni bardzo tego nie lubią), zaczekaj jakiś czas. Być może Twój wybranek sam się jeszcze odezwie, a jeśli nie, to znak, że czas o nim zapomnieć.

Czy podoba Ci się artykuł?
Dziękujemy za Twój głos
21 9

Autor artykułu

Autor
Natalia s.

Relacje damsko-męskie to dla mnie zawsze budziły moje zainteresowanie. Pisząc o nich mam nadzieję pomóc nie innym, ale i sobie w znalezieniu drugiej połówki.

Piszą o nas w

Radiozet.pl WP.pl Onet.pl Interia O2