Ciekawostki
Ilustracja

Jak dopasowanie znaków zodiaku wpływa na związek?

Dopasowanie znaków zodiaku może odpowiadać za udany związek. Sprawdź z kim możesz stworzyć udaną relację, a na kogo lepiej uważać, żeby się nie sparzyć...

Okazuje się, że warto zawierzyć znakom zodiaku, chcąc stworzyć szczęśliwą relację. To, co mówią gwiazdy pozwala zrozumieć niuanse związku o wiele lepiej, niż można by przypuszczać. Jakie znaki się dogadają, a które będą drzeć ze sobą koty? Jeżeli chcesz poznać odpowiedź, czytaj dalej!

Kompatybilność znaków zodiaku w związku


Tak zwany horoskop partnerski może ustrzec Cię przed rozczarowaniem w miłości. Przy jego pomocy poznasz charakter potencjalnego partnera czy partnerki oraz to, czy faktycznie do siebie pasujecie. Brzmi nieprawdopodobnie? A jednak! Znaki zodiaku są w stanie powiedzieć, jacy jesteśmy jako życiowi partnerzy - tak w miłości, jak i w pasjach czy w finansach. Jeżeli więc do tej pory wstydziłeś się czytania horoskopów przed wyjściem na randkę, możesz odetchnąć z ulgą!

Popularne serwisy randkowe w Polsce
40% mężczyzn / 60% kobiet
1.
TylkoTyija
TylkoTyija
  • Łatwa i intuicyjna obsługa
  • Szybkie wyszukiwanie randkowiczów z okolicy
  • Podgląd osób, które odwiedziły nasz profil
30+
preferowany wiek
87 000+
single
49% kobiet / 51% mężczyzn
2.
Nasza Tajemnica
Nasza Tajemnica
  • Internetowy portal do erotycznych zabaw i gier
  • Mnóstwo profili kobiet i mężczyzn chętnych do przeżycia przygody
  • Strona łatwa i wygodna w obsłudze
30+
preferowany wiek
175 000+
single
49% kobiet / 51% mężczyzn
3.
BrudnyRomans
BrudnyRomans
  • Randkowicze z Twojego miasta
  • Niskie opłaty za wysyłanie wiadomości
  • Szybkie wybieranie ulubionych użytkowników
30+
preferowany wiek
74 000+
single

O udanym związku mówimy w momencie gdy jeden znak zodiaku jest uzupełnieniem drugiego. W końcu nie od dziś mówi się, że przeciwieństwa się przyciągają. Poszczególne cechy charakteru potrzebują przeciwwagi, a partner o słabszym charakterze będzie czerpał motywację od tego drugiego, który mocniej stąpa po ziemi.

Jak zodiakalne znaki łączą się w pary?

Za wszystko - jak zawsze - odpowiada przyciąganie… Z niektórymi partnerami będzie Cię łączyła tylko namiętność, podczas gdy z innymi będzie Cię łączyć niesamowicie silna więź, oparta na szczerej przyjaźni, choć może okazać się, że wcale nie będzie iskrzyć. Za tym wszystkim stoi właśnie dopasowanie zodiakalne. Przykładowo, temperament seksualny jest dość łatwy do określenia poprzez ogólną charakterystykę znaku zodiaku. Horoskop natomiast podpowiada, czego możesz spodziewać się po potencjalnym partnerze i jak reagować na jego potrzeby. 

Jakie znaki zodiaku do siebie pasują?

Wśród najlepiej dobranych zodiakalnych par znajdziemy między innymi Raka i Byka. Osoby urodzone pod tymi znakami bez problemu potrafią znaleźć nić porozumienia. Oboje cenią sobie takie wartości jak dom i rodzina. Idealny partner dla raka to także Lew, oboje są pozytywnie nastawieni do życia i wzajemnie się motywują. Stawiają na budowanie silnej relacji na fundamentach przyjaźni i zaufania. Baran i Byk również stworzą udaną parę. Trzeba jednak pamiętać, że Baran może dominować, co wynika z jego cech charakteru.

Naprawdę warto wpisywać w sieci hasła: “znaki zodiaku dopasowanie”, ponieważ możemy dowiedzieć się bardzo wiele o potencjalnym partnerze. Niedowiarkom polecamy artykuły o znanych parach ze świata show biznesu, które stworzyły udane związki w takich kombinacjach astralnych.

Najlepszy znak zodiaku dla kobiety

Jak już wspomnieliśmy, zgodność znaków zodiaku ma kluczowe znaczenie dla związku. Które żeńskie znaki stworzą idealne pary? Podajemy najlepsze kombinacje:

Rak i Ryby

Taki związek jest naturalny, ponieważ oba te znaki są znakami wodnymi. Oboje się przyciągają. Kobieta Rak wspiera marzenia i ambicje partnera spod znaku Ryb. Mówi się, że życie z mężczyzną Rybami jest łatwe, ponieważ to bardzo ugodowy typ. Dzięki temu może znosić zmienny charakter swojej partnerki. Oboje jednak miewają problemy z podejmowaniem decyzji, dlatego na ogół sporo czasu zajmuje im wprowadzenie pozytywnych zmian w życiu codziennym.

W kombinacji mężczyzna Rak i kobieta Ryby, również mówimy o zrozumieniu i głębokiej relacji opartej na przyjaźni. Pani Rak bez problemu odnajduje się w gąszczu nieokiełznanych emocji pana Ryb. Choć oboje lubią spędzać czas w domu, to mężczyzna Rak uchodzi za społecznika i to właśnie on wykonuje pierwszy krok w kierunku kobiety Ryby.

Strzelec i Baran

Mówi się, że ta para ma bardzo duże szanse na stworzenie udanego związku. Miłosne dopasowanie znaków zodiaku Strzelca i Barana mówi, że oba te znaki cechuje wzajemne zrozumienie, co może być kluczowe podczas rozwiązywania nieporozumień, jako że zarówno mężczyzna Baran, jak i kobieta Strzelec posiadają irytujące cechy charakteru, które mogą nieraz wyprowadzić partnera z równowagi. To, co bardzo ważne, to fakt, iż oboje są w stanie sobie bardzo wiele wybaczyć. Pan Strzelec jest bardzo aktywny i często spędza czas z przyjaciółmi, co może sprawić, że pani Baran będzie zazdrosna. Poza tym, sama potrzebuje partnera u swojego boku, z którym mogłaby oddać się dalekim wojażom. Dlatego też dobrze, aby mężczyzna Baran poświęcał swojej kobiecie więcej uwagi.

W kombinacji pan Baran i pani Strzelec przewodzi pewna negatywna cecha. Mianowicie oboje pragną postawić zawsze na swoim. Są w stanie pokłócić się nawet o najmniejszy drobiazg. Potrafią walczyć zaciekle, ale w głębi serca bardzo mocno się kochają i są w stanie wyjść obronną ręką z każdej takiej potyczki. To, co ich łączy to wspólne dążenia i dbałość o szczęście w związku.

Najlepszy znak zodiaku dla mężczyzny

Jeżeli szukasz damy swojego serca i zastanawiasz się, jakie znaki zodiaku pasują do siebie, przedstawiamy kilka propozycji na udany związek:

Byk i Koziorożec

Idealna partnerka dla Byka to kobieta spod znaku Koziorożca. Oboje określani są jako lojalni partnerzy. Ostrożnie podchodzą do relacji i na chłodno kalkulują, czy wejście w nowy związek może przerodzić się w trwałą relację. Zarówno pan Byk, jak i pani Koziorożec prezentują praktyczne podejście do życia i uzupełniają się w każdym calu. Mężczyzna Byk uwielbia poczucie humoru swojej partnerki, a ona docenia zaangażowanie swojego partnera w obowiązki domowe. Bardzo to lubi, ponieważ sama nie rezygnuje z realizowania się w życiu zawodowym. Jako że obojgu bardzo zależy na pieniądzach i silnie dążą do osiągnięcia sukcesu, ich związek z zewnątrz często postrzegany jest jako mocno sformalizowany. W rzeczywistości prowadzą oni zadbany i spokojny dom, a sami tworzą zgrany zespół.

Strzelec i Lew

Lew ma bardzo ognisty charakter, co sprawia, że nie spieszno mu do stałych związków i z natury jest bardzo kochliwy. Z kolei Strzelec bardzo odważnie podchodzi do przedstawicieli płci przeciwnej i otwarcie wyraża swoje zainteresowanie. To, co bez wątpienia łączy obojga, to korzystanie z życia pełną piersią. Świetnie się uzupełniają i pragną doświadczyć prawdziwej miłości. Kobieta Lew jest bardzo towarzyska i uwielbia być w centrum uwagi, chętnie pomaga innym i jest bardzo kreatywna. Gwiazdy mówią, że znajomość tej dwójki najprawdobniej rozpocznie się w sypialni. Właśnie tak pan Strzelec rozpoczyna większość swoich relacji. Oboje z resztą są bardzo namiętnymi osobnikami. Na ogół nie zastanawiają się dokąd zaprowadzi ich relacja, pozwalają jej, żeby trwała. To sprawia, że później przeradza się w coś więcej.

Oboje są otwarci i odważni, lubią spędzać czas poza domem. Kobieta Strzelec jest w stanie spełnić potrzeby swojego partnera, a ten znajduje swoje miejsce jako pan domu.

Najgorszy znak zodiaku dla faceta

Na kogo powinni uważać panowie? Prezentujemy najmniej pożądane połączenia znaków zodiaku w związkach:

Strzelec i Koziorożec

To bardzo trudna kombinacja. Koziorożec jako znak żywiołu ziemi uchodzi za bardzo racjonalną osobę. Z drugiej strony Strzelec - znak ognia, działa natychmiast, bez namysłu. Dlatego właśnie oboje mają zupełnie inne podejście do życia. Nie oznacza to jednak, że nie mogą się ze sobą zejść… To się zdarza. Pani Strzelec przyciąga do siebie pana Koziorożca swoim namiętnym płomieniem. Jednak prędzej czy później ten płomień zacznie mocno parzyć. Kobieta Strzelec lubi przygody i szybko znudzi się partnerem Koziorożcem. Im szybciej partnerka Strzelec się oddali, tym lepiej dla Koziorożca. Jest on odpowiedzialny i honorowy, dlatego byłby w stanie przetrwać nawet kilka lat w toksycznym związku ze Strzelcem.

Mężczyzna Koziorożec ma duże problemy z nadążaniem za pomysłami kobiety Strzelca, dlatego kiedy ona organizuje imprezy i wyjazdy, on marzy o spokoju w domowym zaciszu. Z pewnością z tego właśnie powodu ich ścieżki tak często się rozchodzą.

W relacji pani Koziorożec - pan Strzelec, kobieta bardzo ciężko pracuje i stawia karierę na pierwszym miejscu. Lubi też dobrą zabawę, dlatego prawdopodobnie partnera Strzelca pozna na biznesowej imprezie. On zauroczy ją swoimi pomysłami i rozmową na tematy zawodowe, jednak zauroczenie to nie potrwa długo. Pani Koziorożec lubi się bawić, ale nie tak jak pan Strzelec, który nie będzie mógł zaoferować partnerce tyle czasu, ile by mogła tego od niego oczekiwać.

Lew i Byk

Związek tych dwojga jest bardzo skomplikowany. Zarówno Lew, jak i Byk to mocne, uparte osobowości, którym ciężko jest pójść na kompromis. Z jednej strony są do siebie bardzo podobni, ale z drugiej każde ciągnie w swoją stronę. Dążą do osiągania celów, ale robią to w zupełnie odmienny sposób. Kobieta Byk jest bardzo namiętna i szybko zakochuje się w partnerze. Mężczyzna Lew lubi podporządkowywać sobie ludzi, dlatego codzienność obojga bywa dość trudna. Często dochodzi między nimi do sprzeczek, a po czasie partnerzy zauważają, że nie są w stanie zaakceptować odmienności swojej drugiej połówki. Ciężko im wytrzymać razem w wieloletnim związku.

Mężczyzna Lew lubi być w centrum uwagi, podczas gdy kobieta Byk jest osobą oszczędną i ustatkowaną. Z tego względu zachowanie partnera Lwa budzi jej złość. W drugą stronę jest bardzo podobnie. Pan Byk nie jest w stanie zaakceptować rozrzutności pani Lew, a ona uzna go za skąpca.

Najgorszy znak zodiaku dla kobiety

Z kim nie powinny wiązać się panie? Przedstawiamy najtrudniejsze połączenia zodiakalne:

Rak i Waga

Zodiakalny Rak jest bardzo wrażliwy i uczuciowy. Z ostrożnością podchodzi do nowego związku. Z drugiej strony Waga jest towarzyska i kochliwa. Obojga łączy podziw nad inteligencją i krytycznym myśleniem partnera. Zakochany mężczyzna Rak jest bardzo romantyczny, a kobieta Waga zmysłowa. Początki znajomości są więc bardzo udane dla obojga. Niestety, z biegiem czasu sytuacja się zmienia. Ta dwójka pragnie cieszyć się wygodnym życiem rodzinnym, ale mężczyzna Waga unika większości prac domowych. W konsekwencji kobieta Rak przejmuje wszystkie obowiązki, co prowadzi do frustracji. Będzie wylewać swoje żale na partnera, a ten, znudzony codziennością, najprawdopodobniej odejdzie.

W kombinacji kobieta Waga - mężczyzna Rak, związki nie układają się dużo lepiej. Panie uchodzą za intelektualistki, a panowie spod znaku Raka za osoby kierujące się emocjami. To znacznie utrudnia porozumienie między obojgiem.

Baran i Baran

Choć niektórzy uważają, że podobieństwa i wspólne tematy grają istotną rolę w związku, ta teoria nie sprawdza się w przypadku zodiakalnych Baranów. Oboje są impulsywni i bardzo łatwo się zakochują. Baran uważany jest także za niestrudzonego podrywacza. Połączenie tych dwojga nie wróży dobrze, ponieważ oboje bardzo mocno bronią swojego zdania i nie potrafią iść na kompromis. Mimo iż mają chęci załagodzić napiętą sytuację, nie mogą powstrzymać się od kłótni. Może im być ze sobą trudno wytrzymać, ale kobieta Baran potrafi wykazać się empatią i zrozumieniem, co ma kluczowe znaczenie w tak burzliwym związku. Oboje z natury są też bardzo zazdrośni, a ich miłość jest bardzo namiętna i burzliwa.

Czy podoba Ci się artykuł?
Dziękujemy za Twój głos
6 2

Autor artykułu

Autor
Lenka S.

Vystudovala jsem psychologii a seznamování lidí mě fascinuje. Proto jsem se rozhodla ze svého profesionálního pohledu psát články o seznamování.

Piszą o nas w

Radiozet.pl WP.pl Onet.pl Interia O2